20 grudnia 2015
Bezpieczeństwo na stronie – certyfikaty SSL

Powszechnie wiadomo, że bezpieczeństwo na własnej stronie internetowej jest bardzo ważne, mało tego, jest tak samo ważne jak ubezpieczenie samochodu czy też domu. Zapewnienie tego bezpieczeństwa klientom w serwisie internetowym może być niestety kosztowne, lecz zapewniamy, że inwestycja jest opłacalna – choćby dla świętego spokoju.

Jednak jak najbardziej efektownie zabezpieczyć stronę internetową, czy też sklep?

Otóż właśnie dlatego powstał protokół SSL, z myślą o ochronie ważnych danych, dzięki któremu komunikacja pomiędzy przeglądarka internetową użytkownika, a stroną internetową jest doskonale szyfrowana. Zawdzięczając szyfrowanie danych przez ów protokół, możemy być pewni, że kontrahent lub użytkownik będzie bardziej skłonny zaufać naszej stronie, a przede wszystkim właścicielowi strony.

Certyfikat SSL, o którym mowa, gwarantuje zachowanie prywatności informacji wymienianych w Internecie, zabezpiecza transmisje danych, szyfruje oraz chroni choćby te przesyłane za pomocą HTTPS. Dzięki certyfikatowi SSL mamy pewność, że nawet cząstka naszych danych nie ma możliwości przechwycenia.

Niestety brak świadomości właścicieli portali czy też sklepów internetowych o zagrożeniach czyhających w Internecie może być powodem mniejszej reputacji serwisu. Przechwytywanie danych to niestety nie jedyne niebezpieczeństwo na jakie jesteśmy narażeni, jest ich o wiele więcej. Jednak dzięki właśnie takiej ochronie jak certyfikat SSL, możemy być pewni, że nie narazimy się na utratę reputacji, która jest tak bardzo ważna.

Podsumowując, jeśli chcemy by nasz serwis lub też sklep internetowy był w pełni bezpieczny zarówno dla nas jak i dla potencjalnego klienta, warto wybrać opisywaną ochronę, dzięki której mamy gwarancje, że wszystko będzie bezpieczne. Posiadając certyfikat SSL, możemy być pewni, że w oczach klientów jesteśmy poważnymi przedsiębiorcami, czyli dobrymi partnerami w interesach.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do naszej Agencji Interaktywnej IT COMPUTER PARTNER!

Call Now Button