18 maja 2017
Czy Twoja witryna jest wiarygodna? HTTPS.

Od stycznia bieżącego roku przeglądarka Google w wersji 56 oraz nowszej zadbała o bezpieczeństwo Użytkowników. W ramach tej aktualizacji wszystkie serwisy internetowe niebędące zabezpieczonymi certyfikatem SSL i protokołem HTTPS są oznaczane jako niebezpieczne. Szyfrowanie i ochrona danych opiera się o standard SSL – gwarantujący poufność danych, które przesyłamy drogą elektroniczną. Protokół HTTPS to mechanizm, który umożliwia przeglądarkom internetowym na bezpieczne nawiązywanie połączania ze stronami www.

Gdzie ta informacja jest widoczna? Proszę spojrzeć co pojawia się przed Państwa adresem www w pasku wpisywania. To właśnie tam czerwony napis ze stosowaną ikonką będzie pojawiał się przy stronach nie posiadających https. Może to wpłynąć na większy współczynnik odrzuceń wynikający z pojawiającego się słowa „niebezpieczna”, mniejsze zaufaniu Użytkowników do danego serwisu, mniejszą konwersję.

Jako pierwsze pod kontrolę Google trafiły wszystkie serwisy posiadające moduł logowania , rejestracji, transakcji płatniczych – to właśnie one są obecnie monitorowane. W późniejszym okresie będą to wszystkie serwisy internetowe.

Dlaczego Google wprowadził te zmiany?

Oznaczanie serwisu internetowego jako niebezpieczny ma dać do zrozumienia Użytkownikom, iż serwis na którym aktualnie są przesyła dane do serwera w sposób nieszyfrowany, zatem nie dba o bezpieczeństwo Państwa danych i mogą zostać one po prostu przechwycone.

Jednak gdy posiadamy wdrożony HTTPS stajemy się bardziej wiarygodni, nasz serwis internetowy jest oznaczony jak „bezpieczny” zatem dbamy o bezpieczeństwo danych naszych użytkowników i wzbudzamy większe zaufanie. Bardzo istotnym jest również fakt, iż brak HTTPS jest czynnikiem wpływającym na wysokość w wysokość w wynikach wyszukiwania.

Nasza Agencja Interaktywna z przyjemnością odnowie na wszystkie Państwa pytania oraz pomoże we wdrożeniu.

Call Now Button