27 stycznia 2016
Efekt Parallax – sposób na fascynujący efekt na stronie.

Od niedawna stał się niemal standardem na stronach internetowych – Efekt Parallax, bo o nim mowa jest efektem płynnego przewijania strony internetowej. Co to tak właściwie znaczy? Otóż Parallax Scrolling w wolnym tłumaczeniu oznacza przewijanie paralaksy, jednak mówiąc prościej chodzi tutaj o to, by podczas przewijania serwisu internetowego, content strony pływał po naszym ekranie, zamiast standardowo przewijać się na wyświetlaczu. Powstaje wówczas zjawiskowy efekt głębi.

Efekt ten można przygotować za pomocą JavaScript lub też CSS3. W tym drugim rozwiązaniu wystarczy stworzyć absolutnie pozycjonowany div, który w zależności od położenia myszki będzie wykonywał odpowiednie animacje.

Kolejnym ciekawym atutem tego rozwiązania jest to, że odwiedzający taki serwis ma wpływ na ułożenie zawartości na stronie – sam decyduje co i gdzie będzie wyświetlane. Owocuje to oczywiście większym zaangażowaniem użytkownika. Jest to niewątpliwie wspaniałe rozwiązanie, które może wpłynąć pozytywnie na wzrost sprzedaży w sklepach internetowych.

Podsumowując, efekt Parallax jest niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością wpływa na zwiększenie liczby potencjalnych użytkowników naszego serwisu bądź sklepu internetowego.

Call Now Button