28 listopada 2018
Hosting witryny internetowej

Strona www dopiero wtedy jest wartościowa, gdy potrafi zainteresować czymś odbiorców i dostarcza im to, czego oni potrzebują. Strona w Internecie musi być zauważalna. Hosting takiej strony pozwala firmie istnieć w sieci.

Na jakich właściwościach hostingu trzeba się skoncentrować?

1. Obszar konta hostingowego
To bardzo istotny aspekt, wskazuje bowiem obszar dysku twardego na serwerze, jaki można użyć, by utrzymać witrynę. Zwykła, nieskomplikowana strona wizytówkowa nie potrzebuje tyle miejsca, co witryna rozbudowana, albo sklep www.

Kiedy limit zostanie osiągnięty, konto nie może być od razu zablokowane, ze względu na to, że w tym momencie witryna nie byłaby zauważalna przez odbiorców. Szczególnie jest to istotne w przypadku poczty online na serwerze – blokada sprawi, że nie będzie możliwe wysyłanie i odbieranie wiadomości do momentu, kiedy nie zwiększy się limit obszaru na dysku.

2. Transfer na cały miesiąc
To nie tylko liczba danych, jakie przez miesiąc można przesłać na konto hostingowe, ale też dane, jakie wysyła się od serwera do odbiorcy. Jeśli przypuszczamy, że naszą stronę odwiedzi dużo osób, wybierzmy hosting gwarantujący transfer miesięczny bez limitu. Czasem może dojść do tego, że strona stanie się niezauważalna aż do początku kolejnego miesiąca i odnowienia limitu transferowego.

3. Bazy MySQL
Baza z danymi na koncie hostingu jest bardzo potrzebna do instalowania systemów zarządzania treściami. Osoby dostarczające podstawowe usługi hostingowe zazwyczaj umożliwiają stworzenie jednej bazy z danymi. Na wstępie współpracy z agencją marketingową, wykonującą witrynę internetową, warto omówić też kwestie związaną z ilością baz danych niezbędnych do jej utrzymywania na serwerze.

4. Domeny
Do pojedynczego konta hostingowego przypina się konkretną liczbę domen. Tanie pakiety zakładają obsługiwanie jednej domeny. W przypadku prowadzenia wielu stron, należy wybrać hosting obsługujący wiele domen.

5. Wersja PHP
W dzisiejszych czasach przeważająca część oryginalnych witryn internetowych stosuje technologię PHP. Wybierając hosting, należy skupić się na tym, jaką wersję PHP dany serwer może obsługiwać. Zgodność z nową wersją PHP zapewnia o właściwym działaniu wszystkich funkcji i odporności strony na aspekty wiążące się z zastosowaniem luk w starych systemach PHP.

6. Kopia zapasowa
Awarie zdarzają się niestety wszędzie, musimy być na to przygotowani. Jeśli nie chcemy znaleźć się w sytuacji, w której utracimy dane i nie będzie można ich odzyskać – postawmy na hosting oferujący mechaniczne tworzenie kopii zapasowych z opcją odzyskania danych.

Call Now Button