7 grudnia 2011
Istotne błędy przy projektowaniu stron www.

„Największe pomysły cechuje prostota” tymi słowami powinien kierować się każdy klient zamawiający serwis internetowy dla swojej działalności.

Najważniejsze to zachować odpowiednie proporcje, kierować się estetyką i harmonią. Nie pozostaje tutaj obojętna kolorystyka witryny, wywiera ona wpływ na potencjalnych klientów, mianowicie, na decyzje związane z korzystaniem z usług. Szczególną uwagę zwróćcie na kontrast, nie może być za słaby ale nie może także zniechęcać do dalszego przeglądania portalu. Logo strony najlepiej zamieścić u góry z lewej strony, bądź po środku – pewne schematy powinny zostać w standardowym miejscu, podobnie jest z menu. Zdecydowanie wykluczcie muzykę, jest to przestarzały i nie efektywny patent na przyciągnięcie czy też umilenie czasu klientom. Istotnym błędem jest domena strony, ważne jest by była dobrze dobrana, ułatwia to identyfikacje adresu z firmą, znacznie wpływa na pozycje w wyszukiwarce, jak również kreuje wizerunek Waszej działalności. Nieklarowny tekst z jakim Użytkownicy będą się męczyć to również błąd z jakim często można się spotkać. Czcionka natomiast nie powinna zlewać się z tłem, powinna być odpowiednio duża i właściwie dobrana kolorystycznie.

Bezbłędnie zaprojektowana strona, stanowiąca spójną całość korzystnie wpłynie na obecne jak i przyszłe działanie strony. Skuteczność serwisu przede wszystkim polega na wywieraniu pozytywnych reakcji, a to zaowocuje wzrostem liczby klientów.

Call Now Button