21 grudnia 2018
Key Visual

Na budowanie marki składa się kilka aspektów, na jakie nie oddziałuje jedynie sam brand, który pozycjonuje się na rynku. Kluczowe w kreowaniu świadomości jest to, jak postrzega nas konkurencja, wierni odbiorcy i potencjalni klienci.

Key Visual w rzeczywistości

W obrębie każdej z tych zbiorów na pewno wyróżniłby się odmienny obraz cechujący się innymi przymiotami i kluczowymi właściwościami. Jakiś konkretny produkt dla jednych może przecież być jak najlepszy – widzimy w nim same pozytywy, natomiast inni mogą widzieć go zupełnie inaczej. Każda marka ma zupełnie inny obraz w świadomości różnych osób. Jednak efektywne budowanie wizerunku pomaga dostarczać świadomości cech i czynników wspólnych, poprzez przekazywanie odbiorcom materiałów, które działają na ich zmysł wzroku. Chodzi o takie elementy jak – barwa, scenografia, obszar, metoda podania, sytuacja zastosowania itd.

 

Choćby logo wzbudza pewne skojarzenia, z kolei logo przedstawione razem z tłem powoduje, że silniejsze jest poczucie tego, że to właśnie tak prezentuje się konkretna marka. Przypadek, gdzie przedstawiane są kluczowe graficzne detale brandu razem z otoczeniem określa się nazwą – key visual. Określenie to może przysparzać pewnych problemów, ponieważ do tej pory nie scharakteryzowano go całkowicie. Key visual dla każdej kampanii może być zupełnie inny, jednak dla marki najkorzystniej jest, gdy podstawowe elementy (barwa, front, zaprezentowanie produktu itp.) zostaną przedstawione prawie tak samo.

Dlaczego key visual jest istotny?

Jest to metoda na kreowanie świadomości brandu. Metoda na przedstawienie odbiorcom tego, dla kogo odpowiednie jest produkt A czy B, jaka dana marka jest, co dokładnie chce reklamować, jak chce być odbierana i z którymi parametrami chce być jednoczona. Poprzez wykorzystanie key visual, marka może zostać przedstawiona jako bliższa odbiorcom, bardziej zrozumiała dla nich. Produkt zazwyczaj przedstawiany jest w innym świetle w odróżnieniu do sugestii wypływających z doświadczeń odbiorców, jakie miały miejsce do tej pory.

Call Now Button