2 września 2015
Koniec wspierania reklam w technologii Flash przez Google!

Miesiąc wrzesień przynosi ważną aktualizację – przeglądarka internetowa Google nie będzie wspierała już reklam stworzonych w technologii Flash! Od tej pory wszystkie Agencje Interaktywne oraz ich klienci będą musieli zmienić swoje standardy internetowe względem reklam.

Czym jest technologia Flash? Technologią Flash jest tworzenie animowanych reklam bannerowych i nie tylko, za pośrednictwem wektorowej grafiki z wykorzystaniem klatek kluczowych. Technologia ta w znacznym stopniu uatrakcyjnia wygląd i działanie bannerów reklamowych za pośrednictwem wyżej wymienionej animacji.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Mianowicie reklamy w technologii Flash obecnie funkcjonujące oraz dopiero tworzone przestaną być po prostu przez Google animowane – każda reklama, którą utworzy Agencja Interaktywna będzie wyświetlała się w następujący sposób – forma nieruchoma (istnieje możliwość wyświetlenia jedynie kilku początkowych animacji). W rzeczywistości wszystkie bannery będą statyczne, zatem nie będą już „wirowały” Użytkownikom przed oczami. Jednak jeśli reklama zostanie stworzona w technologii Flash z niewiedzy o istniejącej aktualizacji pojawi się na niej przycisk „Play” – jednak nieaktywny. Dziś reklamy bannerowe powinny być tworzone we współczesnym HTML5, który jest w istotnym stopniu przyjaźniej przetwarzany przez przeglądarki internetowe.

Skąd ta aktualizacja? Oczywiście została ona wprowadzona, aby zwiększyć komfort Użytkownika Internetu – twierdzi Google. Zrezygnowanie z wyświetlania reklam w technologii Flash wpłynie na zwiększenie szybkości wyświetlania się/ładowania stron internetowych. Dodatkowym powodem w erze smartfonów i tabletów jest fakt, iż Flash nie jest kompatybilny z urządzeniami mobilnym, co również jest nie lada problemem. A jakie będą mniej pozytywne skutki? Z pewnością Agencje interaktywne czeka zwiększenie długości na przygotowywanie reklam dla klientów, ponadto zmniejszy się jakość kreacji reklam, które do tej pory spotykaliśmy w Internecie.

Zainteresował Was temat, macie jakieś pytania? Agencja Interaktywna IT COMPUTER PARTNER z przyjemnością rozwieje Wasze wątpliwości!:)

Call Now Button