12 lipca 2011
Prawidłowo zbudowana strona internetowa, cechy, porady i wskazówki

Cechy dobrej strony internetowej są ważne dla każdego jej posiadacza, bowiem jest to klucz do sukcesu, nieważne jaką formę obrała nasza działalność, jest to szybki sposób w jaki potencjalni klienci mogą zapoznać się z ofertą czy cennikiem naszych usług.

Fakt, na który warto zwrócić uwagę to czas ładowania się witryny. Jeśli cały ten proces trwał będzie zbyt długo, bez wątpienia klienci zrezygnują z jej przeglądania i już do niej nie wrócą. Według przeprowadzonych badań, 47% konsumentów oczekuje załadowania się strony zaledwie w ciągu 2 sekund. Natomiast 40% rezygnuje z przeglądania gdy czas ten wynosi dłużej niż 3 sekundy.

Kolejnym odnośnikiem powinna być dobra nawigacja po stronie. Warto mądrze podzielić menu na stronie by było czytelne i chronologiczne tak aby się nie pogubić.

To czego należy zdecydowanie unikać to fakt wcześniejszego zalogowania się na stronie. Każdy kto choć raz spotkał się z takim działaniem wie, jak bardzo jest to irytujące. Zablokowany dostęp do treści nie spotyka się z pochwałą, przeważnie takie rozwiązania są przez konsumentów omijane szerokim łukiem.

Kolejną kwestią są aktualizacje, czyli systematyczne dostarczanie nowych informacji i treści, dzięki którym Użytkonicy wiedzę, iż strona cały czas „żyje”. Nie wystarczy samo stworzenie strony, również odświeżanie designu jest stanowczo potrzebne by strona wciąż była atrakcyjna dla stałych odwiedzających.

Call Now Button