7 grudnia 2016
Umieszczenie social media na stronie internetowej – warto?

Obecnie social media są czymś niezastąpionym dla milionów osób na świecie – ponieważ to właśnie w nich toczy się życie, następuje wymiana informacji i bezpośrednia komunikacja. Warto pamiętać, że istnienie w social media również jako firma może przynieść szereg pozytywnych korzyści. W jaki sposób można je osiągnąć? Przede wszystkim posiadając profile firmowe na wszystkich popularnych serwisach społecznościowych – takich jak Facebook, Google +, Instagram, Twitter. Poprzez te portale możesz bezpośrednio komunikować się z klientami oraz przedstawiać im swoje produkty i usługi. Warto zatem założyć social media oraz umieścić ich odnośniki na swojej stronie internetowej.

Odnośniki można umieścić w formie wtyczki social media, która jest niczym innym jak elementem po kliknięciu, którego zostaniesz bezpośrednio przeniesiony na profil firmy w mediach społecznościowych.

Zatem jakie korzyści wynikają z posiadania wtyczki social media na swojej stronie internetowej?

Pierwszą główną zaletą jest to, iż nie wszyscy Twoi klienci poszukują Cię samodzielnie w social media i po prostu nie wiedzą, że tam jesteś – wtyczka pozwoli na to, iż po wejściu na Twoją stroną internetową każdy będzie od razu widział, że działasz w social media. Dzięki temu klienci mogą polubić Twój profil i systematycznie go obserwować. Dodatkowym pozytywem jest fakt, iż odpowiednio skonfigurowana wtyczka pozwoli Ci na udostępnianie treści zawartych na stronie internetowej np. w postaci bloga na portalach społecznościowych. Warto również pamiętać, iż klienci nie wchodzą na Twoją stronę codziennie, jednak większość z nich używa codziennie social media – właśnie w ten sposób możesz komunikować się z nimi, udostępniając ważne wydarzenia, newsy, produkty czy usługi w portalach społecznościowych.

Pamiętaj, że posiadanie social media jest dzisiaj bardzo ważnym elementem.

Klienci chcący śledzić Twoją działalność z pewnością będą woleli obserwować Twój firmowy profil. Same korzyści – które warto wykorzystać! 🙂 Zachęcamy! Jeśli potrzebujesz pomocy w działaniach związanych z social media oraz chciałbyś/chciałabyś, aby Twoja strona posiadała wtyczkę do mediów społecznościowych skontaktuj się z naszą Agencją Interaktywną IT COMPUTER PARTNER – z przyjemnością pomożemy 🙂

Call Now Button