6 czerwca 2015
Wybór hostingu – na czym skupić uwagę?

Hosting jak już wspominaliśmy we wcześniejszym artykule jest najmem powierzchni serwerowej, na której będzie znajdować się Twój serwis internetowy, poczta mailowa. Jednak pytaniem jest – serwer o jakich parametrach najlepiej wybrać? Firmy udostępniające serwery różnicują swoje oferty względem ceny, parametrów oraz dostępnych możliwości.

Firmy oferują najczęściej serwery dedykowane oraz wirtualne. Opcja serwera wirtualnego opiera się o współdzielenie go z innymi osobami w ramach przeznaczonej przestrzeni dyskowej. Natomiast serwer dedykowany oferuje nam całą możliwą przestrzeń dyskową na własny użytek. Serwer współdzielony sprawdzi się jak najbardziej w przypadku prostej strony – wizytówki, czy bloga. Natomiast serwer dedykowany przeznaczony jest dla dużych, rozbudowanych funkcjonalnością serwisów internetowych. Oba powyższe serwery spełniają wymagania większości użytkowników, jednak porównując je – równica polega w większej wydajności i droższej cenie serwera dedykowanego.

Czym wyróżnia się serwer współdzielony?

– niższą ceną,

– ciągłą opieką ze strony administratorów,

– panelem służącym do zarządzania hostingiem.

Czym wyróżnia się serwer VPS (współdzielony na mniejszą ilość osób)?

– niezawodnością,

– adekwatną mocą obliczeniową,

– elastycznością w zarządzaniu hostingiem.

Czym wyróżnia się serwer dedykowany?

– Twoją wyłącznością na korzystanie z niego,

– gwarantowanymi, konkretnymi parametrami,

– opcją zainstalowania własnych narzędzi,

– dużą wydajnością.

Reasumując podczas wyboru serwera należy zapoznać się z ofertami firm oraz poszczególna, wybrane przetestować. Głównym elementem w momencie wyboru powinny być potrzeby Twojego serwisu internetowego. W ramach uzyskania dodatkowych informacji w każdej chwili możesz skontaktować się z przedstawicielami poszczególnych firm hostingowych, bądź z naszą Agencją Interaktywną. Wówczas wszelkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane!

Call Now Button